+90 530 964 25 41

mail@mailadresi.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 00:00

BLOG
Anasayfa Blog Asma Kilit Şifresi Değiştirme

Asma Kilit Şifresi Değiştirme

23 Kasım 2019

Asma Kilit Şifremi Unuttum Ne yapmam lazım ?

Asma Kilit Nasıl Açılır ?

Asma kilitler Özellikle iş yerlerinde kepenklerde dış kapılarda bazende bisiklet motosiklet gibi taşıtları kilitlemek için kullanılmaktadır. Bu tip kilitler, Türkiyenin ve dünyanin en çok satılan kilit modellerinde en çok satanlar arasında ve Kale Kilit İto Kilit Yale kilit gibi kilit firmalarınında ürettiği kilit tipidir.
Asma Kilitler aralarında 8'e ayrılmaktadır. Hepsinin ayrı işlevi ve özelliği bulunmaktadır. 
Standart Tip Asma Kilitler :
Genel kullanıma uygun bu kilit dışarıdaki kilitleme yerlerinde kullanılmaktadır. Sert ve çelikten üretilen Standart tipler paslanmaya kırılmaya dayanıklıdır. Kilit dediğimiz bölgesi ise Çelikten oluşmaktadır. Bu tip kilidin yedek anahtarı 10'un üzerindedir.
Uzun Halkalı Asma Kilit :
Kilitleme alanlarında dar kısımlarda kullanılması için ideal olan Uzun halkalı kilit en sert çelikten oluşturulumuştur. Genellikle Motorsiklet ve bisiklet kilitlemek için kullanılmaktadır. Paslanma ve kırılma olasılığı çok düşüktür.
10 adet yedek anahtarı bulunmaktadır.
Çift Asma Kilit 2'li Kilit :
İki taraftan kilitlenmek için kullanılan bu kilit anahtarla açılır olup 14 tane yedek anahtarı bulunmaktadır. Kar bölgelerinde yağış olan bölgelerde paslanmaya duyarlıdır.
Halka Ayarlamalı Asma Kilit :
Ayarlanabilir Halka özelliği ile kilit'i istediğiniz boyutta kilitleyebilir veya ayarlayabilirsiniz. Güçlendirilmiş çelik ile extra güvenlik için kilitleme özelliği vardır. Saldırılara kastırılmaya karşıda aşırı güvenlidir. 20 adet Yedek Anahtarı bulunmaktadır.
Oval Kayar Pimli Pirinçten Asma Kilit :
Kare şeklindeki bu kilit diğer kilitlere nazaran 70 MM ölçüsü ile pim ve mil özelliği olan bu kilit kesmelere kırmalara dayanıklıdır. Çünkü pim döndüğü için hiç bir şekilde zarar veremezler. Ayrıca güçlü çelikten üretildiği için karda yağmurda kötü hava şartlarında maksimum dayanıklılık sağlar.
Şifreli Pirinç Asma Kilit Şifre değiştirme :
Kalabalık mekanlarda okullarda salonlarda yoğun iş alanlarındaki kişisel dolaplarda kullanılmaktadır. 3 veya 4 şifre belirleme özelliği ile kullanılır Şifreli asma kilit şifre oluşturma işlemide şu şekilde yapılmaktadır. Paketinden çıkartılan asma kilidi başlangıç şifresi olan 4 tane 0 veya 4 tane 1 artık bu sizin
bileceğiniz bir iş ama mutlaka unutmayacağınız bir şifre olsun bu şifreyle asma kilidinizi açabilirsiniz Asma Kilit Şifre değiştirme için asma kilidin kancasının 180 derece ters istikamete  çevirerek kancanın aşağı yukarı hareket etmesini sağlayın. kanca aşağı pozisyondayken istediğiniz unutmayacağınız şifreyi belirleyin
Örneğin 2 2 2 2 veya 1 1 1 1 şifresini oluşturarak kancayı serbest bırakın. Kancayı şimdide deminki gibi 180 derece yine ters istikamete çevirerek kancayı kapatıp Kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Şifre Asma Kilit değiştirme işlemimizde böylece son buluyor.
Şunuda bilmenizi isteriz mutlaka 4 haneli asma şifresi oluşturmanız lazım. Banka Şifreli asma kilidi açma otel şifreli asma kilidi açma ve standart asma kilit şifre açma ve değiştirme hizmetlerimizde mevcuttur.
Şifreli asma kilit bakım ve onarımıda mevcuttur. Sık sık makine yağı ile kilidinizi tamir ve tadilat yapabilirsiniz.
Şifreli Asma Kilid Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim , Asma Kilidimin Şifresini Nasıl Bulabilirim ?
Bir adet ip yardımıyla kilit kancasından bağlıyoruz, sonra ipin diğer ucunu bir yere bağlayarak kilidinizin üstündeki çelik rakamları 1'den son sayıya kadar yavaşca değiştirmeye başlayın zaten 3 şifre haznesi olduğu için en alttan başlayın ve ilk şifre tuttumu böyle tık diye bir ses gelir ilk şifre odur. Diğer kalan 2 hanedeki şifreleride
böyle değiştirerek Şifresini unuttuğunuz asma kilidin şifresini bulmuş olursunuz.
Dış Mekana Uygun Asma Kilit :
Tamamen sert pirinçten üretilen bu asma kilit modeli saten kaplaması ile donatılmıştır. bu kilidin diğerlerinden en büyük özelliği iki kere kilitlenmesidir. Dışarıdaki kilitleyeceğiniz mekanlar bu kilit ile tamamen güvendedir.
Kablolu Şifreli Asma Kilit :
Çelik kablo ile donatılan bu kilit daha çok iç mekanlarda kullanılmaktadır. Kablolu Şifreli Asma Kilit Şifresi değiştirme ve Şifre belirleme için asma kilidin kancasının 180 derece ters istikamete  çevirerek kancanın aşağı yukarı hareket etmesini sağlayın. kanca aşağı pozisyondayken istediğiniz unutmayacağınız şifreyi belirleyin
Örneğin 2 2 2 2 veya 1 1 1 1 şifresini oluşturarak kancayı serbest bırakın. Kancayı şimdide deminki gibi 180 derece yine ters istikamete çevirerek kancayı kapatıp Kullanıma hazır hale getirebilirsiniz Kablolu Şifre Açma Yöntemide bu şekilde.
Klipsli Şifreli Asma Kilit :
Klipsli Şifreli Asma Kilit 3 Basamaklı şifreden oluşur Klipsli Asma Kilit Şifre oluşturmak için tüm kodları 0 yada 1 yada 2 yada 3 e getirip kancayı 180 derece ters çevirip Klipsli asma kilit şifre oluşturma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Yönetici Şifreli Asma Kilit :
Uzunluk olarak diğer asma kilitlerden en uzunu olan bu kilit modeli 99 mm dir. Kontrol göstergeli olup Çelikten üretilmiştir. Genellikle kilerlerde ve dış mekanlarda kullanılmaktadır
Yönetici Şifreli Asma Kilit Şifre değiştirme ve Yönetici Şifreli Asma Kilit Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim ?
asma kilidin kancasının 180 derece ters istikamete  çevirerek kancanın aşağı yukarı hareket etmesini sağlayın. kanca aşağı pozisyondayken istediğiniz unutmayacağınız şifreyi belirleyin
Örneğin 2 2 2 2 veya 1 1 1 1 şifresini oluşturarak kancayı serbest bırakın. Kancayı şimdide deminki gibi 180 derece yine ters istikamete çevirerek kancayı kapatıp Kullanıma hazır hale getirebilirsiniz

 

Ayrıca Firmamızda satış yaptığımız Yale asma kilitlerimizde mevcuttur daha detaylı bilgi için bizlere aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.Bu yazı 2975 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Şişli Ergenekon Çilingir

01 Aralık 2019

Nispetiye de Çilingir

01 Aralık 2019

Feriköy de Çilingir

30 Kasım 2019

Şişli Fulya Çilingir

30 Kasım 2019

Bizi Arayın +90 530 964 25 41

Bizi Arayın +90 530 964 25 41

Bozkurt, No:, Türkbeyi Sk. No:91, 34375 Şişli/İstanbul
+90 530 964 25 41
+905309642541
mail@mailadresi.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

Şişlide ve Beşiktaşta Tüm Mahallelerinde 24 Saat boyunca Anahtarcı ve Çilingir hizmeti sağlamaktadır! Site Haritası ve URL Listesi Bağlantılarını buradan Kontrol edebilirsiniz!

E-BÜLTEN ABONELİĞİ