+90 530 964 25 41

mail@mailadresi.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 00:00

BLOG
Anasayfa Blog Arkasında Anahtar Kalan Kapı Nasıl Açılır

Arkasında Anahtar Kalan Kapı Nasıl Açılır

21 Kasım 2019

Arkasında Anahtar Kalan Kapı Nasıl Açılır

Arkasında Anahtar Unutulan Kapı Nasıl Açılır ?

Aceleyle evden çıkanlar yada kapıların arkasında anahtarlar unutulunca kapılar nasıl açılmalıdır. Şunu bilmenizi isteriz ki bu durumda kesinlikle göbek kilit barel'i değiştirmenize gerek yok, Eğer elinizde Bir Anahtarcı aleti olan ''Sihirbaz'' dediğimiz ucu yassı çok ince bir çelik yada krom alet varsa bununla kapıyla karşılığı arasında bulunan yerin 10 cm altına yani kilit'in dili dediğimiz bölgeye sıkıştırarak diğer elinizlede kapıyı kendinize göre çekip açabilirsiniz. Fakat bu Sihirbaz dediğimiz alet yok ise kesinlikle tornavida bıçak vs gibi delici ve kesici aletleri kapınızın arasına sokup açmayı denemeyiniz. Acil bir çilingir firmasından destek almanızı tavsiye ederiz.

Anahtarım var Fakat Kapı Açılmıyor ?

Anahtarınızın olduğu halde kapınızı açamıyorsanız eğer kapınız kilitli değil ise bunun için çilingire ihtiyacınız yok kapınızı sıkı sıkı dıştan kendinize doğru çekip anahtarı boşa çevirmeyi deneyiniz. 

Anahtarım var Kapım Kilitli Açılmıyor ?

Eğer anahtarınız var ise kapınızda açılmıyor ise mutlaka kilit yada barelde problem vardır. Bazı barellerin paslanma veya ucuz ürün kullanmalardan ötürü belirli zaman sonra anahtarla uyumlu bir şekilde çalışmadığını anlamaktayız. Bunun için kesinlikle kendi başınıza bir işlem yapmayı denemeyiniz mutlaka bir çilingir çağırıp kilidinizi Şarjlı matkapla kapınıza zarar vermeden söktürüp yeniden kilit ve barel taktırmayı deneyiniz.

Kapı Kilidi Boşa Dönüyor ?

Eğer kapı kilitleriniz kilitli olduğu halde boşa dönüyorsa mutlaka hırsızlık girişimi olmuştur. Çünkü bu kanıya kilitle göbeğin arasında ''armut'' dediğimiz mekanizmanın boşa dönmesi yani zorlanması kastırılması gibi durumlarda varabiliyoruz.

Çelik Kapımı Açıp Kapatırken Çok zorlanıyorum ?

Eski tip çelik kapılarda kullanılan kilit ve dil dediğimiz ürünlerin kalitesizliğinden meydana gelen bir sorundur bu en başlıca sebeplerden bir diğeride kapınızda zorlanma yüklenme veya ayardan düşme sorunları sonrasındada bu sorun meydana çıkabilir bunun için yapmanız gereken tek şey Makine yağı dediğimiz yağlardan alıp kapının kilidini mekanizmasını yağlamanız olacaktır. Diğer bir çözüm ise Kapı Süngerini söküp yada kapı kilit karşılığının yerinden oynama ihtimalide var bu sorunlarıda gözden geçirebilirsiniz.

Ayrıca buradan => Çelik Kapımın Anahtarını Unuttum Ne yapabilirim makalemizede göz atabilirsiniz.

 

 Bu yazı 7632 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Şişli Ergenekon Çilingir

01 Aralık 2019

Nispetiye de Çilingir

01 Aralık 2019

Feriköy de Çilingir

30 Kasım 2019

Şişli Fulya Çilingir

30 Kasım 2019

Bizi Arayın +90 530 964 25 41

Bizi Arayın +90 530 964 25 41

Bozkurt, No:, Türkbeyi Sk. No:91, 34375 Şişli/İstanbul
+90 530 964 25 41
+905309642541
mail@mailadresi.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

Şişlide ve Beşiktaşta Tüm Mahallelerinde 24 Saat boyunca Anahtarcı ve Çilingir hizmeti sağlamaktadır! Site Haritası ve URL Listesi Bağlantılarını buradan Kontrol edebilirsiniz!

E-BÜLTEN ABONELİĞİ